2018 XI 24 Duch Bajkału
Z inicjatywy białostockiej szkoły językowej „XYZ Kirill Kanarskiy” przyjechał do Polski Agustin Griszin, lider moskiewskiego zespołu „Długość oddechu”, muzyk i znawca etnicznych instrumentów. Gra muzykę z pogranicza rocka, folk rocka i soulu. Jest też podróżnikiem, prowadzi interaktywny program dla dzieci i dorosłych „Etniczna podróż”. Syberia i Bajkał to jego ulubione miejsca. Często występuje w Moskwie i Petersburgu.
26 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce można było obejrzeć zdjęcia i wysłuchać opowieści o podróżach nad Bajkał. Doświadczeniami z wyjazdów podzielili się Kirill Kanarskiy i Agustin Griszin. Goście przy filiżance aromatycznej herbaty wysłuchali też utworów lidera zespołu z Moskwy.
Główny koncert Agustina odbył się 27 października w Dworze Bartnika w Narewce, poprzedzony prelekcją młodych ludzi z Lublina, którzy w czasie Mundialu przemierzyli dziewięć tysięcy kilometrów po Rosji. Wokalista wykonał piosenki autorskie i utwory oparte na poezji wielkich rosyjskich poetów: Roberta Rożdiestwieńskiego, Borysa Pasternaka, Andrzeja Białego oraz Mikołaja Gumilowa. Wykonał też utwory wspólnie z gośćmi, którzy mieli okazję zagrać na instrumentach, takich jak tamburyno, blok akustyczny, jajko grzechotka.
Zainteresowanych wydarzeniami związanymi z kulturą rosyjską zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu www.szkola.xyz

Ewelina
Laszkiewicz-Kanarskiya


© Fundacja im. Księcia Konstantego Ostrogskiego